fbpx

81 MİLYONU KUCAKLAYAN PROJELERİMİZDEN ÖRNEKLER

Gençler

Ücretsiz Mobil İnternet

ve Özgür Kart Geliyor!

Ücretsiz mobil internet ve Özgür Kart geliyor.

25 yaşına kadar tüm üniversite öğrencilerine ücretsiz mobil internet ve konuşma dakikaları vereceğiz.

Milli Sayısal Kütüphane üzerinden Gençlerimize kitaplar hediye edeceğiz.

“Özgür Kart” ile gençlerin Türkiye’nin tüm illerinde toplu taşıma araçlarından aynı kartı kullanarak indirimli bir şekilde faydalanması sağlayacağız.

Aynı kart ile gençlerimiz; sinema, tiyatro, bale, opera ve konserlerde %25 indirim hakkına sahip olacak.

Geri Dön

Gençlerimize

Vatandaşlık Maaşı Geliyor!

Gençlerimize  Vatandaşlık Maaşı geliyor!

Farkında mısınız? Türkiye umutsuz gençlerin ülkesi oldu. Ülkemizin, özellikle gençlerimizin üzerine örtülen, umutsuzluk örtüsünü kaldırmak zorundayız. Gençlerimizin umutlarını ve hayal kurma özgürlüklerini, onlara yeniden vermek zorundayız. Yarınlara küskün gençler değil, bugünleri inşa eden gençler istiyoruz. Dünyada, ülkeleri gençler taşıyor. Genç milyarderlerin sayısı sürekli artıyor…Bizim gençlerimiz ise üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulamıyor. Anne babasının önünde boynunu büküp, harçlık istemek durumunda kalıyor… Annenin yüreği sızlıyor, gencimizin gururu kırılıyor. Hatta bazı gençlerimiz, para harcamamak için gece oturup, gündüz uyuyor. Bütün gençlerime söz… Gençlere iş bulmak devletin işidir. Bütün gençlerimize iş bulacağım. Eğer bulamazsam da, onlara vatandaşlık maaşı bağlayacağım. Onların boynu bükük kalmayacak…

Geri Dön

Kredi Borçları Yapılandırılıyor

Burslar ve Yurtlar İyileştiriliyor!

Kredi borçları yapılandırılıyor, burslar ve yurtlar iyileştiriyor

Öğrenim kredisi borcu olan gençlere, borçlarını faizsiz ve 60 aya varan vadelerle yeniden yapılandırma imkanı sağlayacağız.

Devlet yurtlarını öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vereceği ve yaşam standartlarına uygun şekilde tekrar düzenleyeceğiz. Üniversitede eğitim hakkını kazanmış ve bu yurtlara başvuran her öğrenciyi yurtlara yerleştireceğiz. Kontenjanları bir odada en fazla iki öğrencinin konaklayacağı sayıda arttıracağız. Hiçbir gencin yurda girmek için birkaç ay sıra beklemek zorunda kalmayacağı ortam oluşturacağız. Bu düzenleme ile gençlerimizin suistimal edilmesini engelleyeceğiz, imkânsızlık ve mağduriyetlerden faydalanılmasının önüne geçmiş olacağız.

KYK’nın kredi ve burslarını kentlerin pahalılık endeksine göre belirleyeceğiz. Bu sayede hayat pahalılığı farklılık arz eden kentlerde öğrenim gören öğrencilere eşit miktarda burs verilmesinden doğan adaletsizlik ortadan kaldırmış olacağız.

Geri Dön

Genç Girişimciliği

ve İstihdamı Teşvik Edeceğiz!

Genç Girişimciliği ve İstihdamı Teşvik Edeceğiz!

Şirket kurmayı planlayan veya 2 yıl içinde şirket kurmuş olan genç girişimcilere, projeleri ve şirketleri gerekli yeterlilikleri sağladığı takdirde 100 bin liraya kadar, 5 yıl ertelemeli 0 faizli kredi imkânı sağlayacağız. Gençlerin kurduğu şirketlere belirli bir süre vergi muafiyeti uygulayacağız ve yeni genç istihdamı sağlayan şirketler için gelir vergisi muafiyeti uygulayacağız.

Geri Dön

Yetenek Geliştirme

ve Kariyer Merkezleri Geliyor!

Yetenek Geliştirme ve Kariyer Merkezleri geliyor

Üniversitelerin eğitim birimleri dışında öğrenciler ve mezunlarına hizmet vereceği “Yetenek Geliştirme ve Kariyer Merkezleri” kuracağız. Bu birimlerin temel görevi öğrenciler için kariyer gelişimi ve yaşam koçluğu olacaktır. Üniversite çağındaki gençlerimiz için beceri ve yetenek gelişimlerine bu birimler ile katkı sağlayacağız. Bu merkezler İşkur başta olmak üzere ulusal ve uluslararası kariyer ve insan kaynakları kurumları ile yakın işbirliği içinde çalışacaktır.  

Bu merkezlerde öğrencileri işgücü piyasasına hazırlayacağız ve mezunların istihdama katılmaları için çaba göstereceğiz. Üniversitelerin başarı kriterleri arasına mezun istihdamını da ilave edeceğiz.

Öğrenciler, mesleki temel bilgileri ve becerileri akademik eğitimden, piyasada geçerli mesleki eğitimleri de “Yetenek Geliştirme ve Kariyer Merkezleri”nin özel kesimden tedarik edeceği eğitimlerden isteğe bağlı olarak sağlayacaktır. Bu eğitimleri başarı düzeyine ve öğrenciler arasında ayrım yapılmaksızın talep eden tüm öğrencilere devam zorunluluğu olacak şekilde vereceğiz.

Geri Dön