fbpx

81 MİLYONU KUCAKLAYAN PROJELERİMİZDEN ÖRNEKLER

Kadınlar

İş Gücüne Katılım Oranı Artacak!

İş Gücüne Katılım Oranı Artacak.

İş gücüne katılım oranını arttırabilmek için çalışma saati ve prim ödemelerine yönelik esnek iş gücü piyasası düzenlemeleri yapacağız. Kadınlarda işgücüne katılım oranını %32’den %50’ye çıkaracağız. Kamuda kadın yöneticilerin oranını %30’a çıkaracağız.

 

Geri Dön

Tarım sektöründe Sigortasız Çalışan Kadınları Sigortalayacağız!

Tarım Sektöründe  Sigortasız Çalışan Kadınları Sigortalayacağız!

Tarımda sigortasız çalışan 18-40 yaş grubu kadınları, sosyal güvenlik kapsamına alacağız, sigorta primlerini ilk 5 yıl karşılayacağız.

Geri Dön

Okur Yazarlık Oranını Arttıracağız!

Okur Yazarlık Oranını Arttıracağız

Kırk yaş altında kadınlarda okuryazarlık oranı beş yıl içinde %100’e çıkaracağız. Kadınların eğitimine önem vererek, etkin bir yaygın eğitim programı uygulayacağız. Bu çerçevede; Halk Eğitim Merkezlerini daha etkin kullanacağız. Kız çocuklarının okullaşma oranlarını artıracak politikalar uygulayacağız, eğitimlerinin önündeki engelleri kaldıracağız, özellikle kırsal kesimde ailelerin bu konuda bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapacağız.

Geri Dön

Aile Danışman Merkezleri Geliyor!

Aile Danışman Merkezleri Geliyor!

Aile kurumuna olan inanç ve güvenin artması, ailenin güçlenmesi, huzur ve refahının korunması amacıyla evlilik öncesi eğitim ve aile danışmanlık hizmetlerini geliştireceğiz. Ailelerin problemlerine çözüm getirmek, kadın ve çocukların şiddete uğradıklarında, bilgi, hukuki destek alabilecekleri, uzmanlaşmış personele sahip “Aile Danışma Merkezleri”ni her mahallede oluşturacağız. Bu merkezlerde yerel ihtiyaçları adresleyen, sonuç ve etkileri düzenli olarak ölçülen, ebeveyn eğitimi, çocuk suçluluğunun azaltılması uyuşturucu vb. konularda farkındalık ve bilgilendirme  programları düzenleyeceğiz.

Geri Dön

Terapi Evleri ile Şiddet Uygulayan Erkek Tedavi Görüyor!

Terapi Evleri ile Şiddet Uygulayan Erkek Tedavi Görüyor!

Şiddet gören kadının, sığınma evlerine yerleştirilmesi ve böylece  evden uzaklaştırılıp ikinci bir kez cezalandırılması yerine, şiddet uygulayan erkeğin, oluşturulacak Terapi Evlerinde tedavi görmesini sağlayacak bir uygulamayı hayata geçireceğiz.

Geri Dön